X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן צימר הזמן צימר הזמן לימוזינה הזמן לימוזינה הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה טיול רומנטי טיול רומנטי הזמן הופעה הזמן הופעה הזמן כרטיס הנחות הזמן כרטיס הנחות
X סגירה
 

איך שומרים על קשר כשהוא שם ואת כאן או להיפך

זוגיות במרחקים

לא מעט זוגות נקלעים לאתגר הזוגיות במרחקים. בין אם בחרו בכך לטובת שיפור המצב הכלכלי או הקידום המקצועי ובין אם הוכתבה מציאות זאת ככורח, למשל בשליחות של אחד מבני הזוג, בעוד לאחר לא מובטח כל עיסוק ביעד הרחוק– האתגר לשמור על קשר מחייב להשקיע לא מעט מאמצים.

דבר אחד חשוב להבין: ברגע שיש רצון, יש סיכוי להצלחה של קשר שמתנהל ממרחק. אם יש רצון, צריכה להגיע החלטה להתמודד עם קשר שכזה ולהשקיע את כל המאמצים שידרשו כדי לגשר על המרחק. מחויבות לקשר, להזנתו ולטיפוחו. זה מצריך השקעה אך זה מתחיל בנכונות לקחת אחריות ולהתחייב. איך נתמודד עם המרחק הפיזי בין אזור המגורים שלנו לבין בן/בת הזוג, מהן הדרכים לשמור על קשר אינטימי וקרוב למרות מרחק זה.

בחורה יושבת וממתינה לאהוב ליבה
בחורה יושבת וממתינה לאהוב ליבה

להרגיש קרוב גם כשנמצאים רחוק

•  כדאי לשוחח בטלפון לעתים קרובות, כדי לשמוע את קולו של בן הזוג. מכתבים אינם מעבירים אינטונציה ומבעי קול שעוברים בשיחת טלפון.

• כתיבה היא דרך לאסוף ולארגן עבורכם את המידע שברצונכם להעביר לצד השני. כתיבה מאפשרת לנו לזכור לאורך זמן פרטים שיכולים להישכח. אפשר לכתוב פרטים סיפוריים שברצוננו לשתף או לחלופין תחושות ורגשות שחווינו כשהיינו רחוקים. בעבר התכתבות בין בני זוג היה אמצעי תקשורת נפוץ, שדעך אל מול פלאי הטכנולוגיה שמאפשרים תקשורת ויזואלית.

• תקשורת אינטרנטית היא זמינה, זולה ומעבירה את האדם השני בשידור חי, באמצעות מצלמה שמותקנת בשני המחשבים.

• אם נבחר תמונה של בן הזוג, תמונה שלנו כזוג מאחד הרגעים הנזכרים לטובה, במקום זמין לנו, נניח אותה במקום זמין שבו נוכל להיזכר באהובנו לעתים קרובות יותר.

• חשוב לפנות מקום ולקפוץ לבקר את בן/בת הזוג במקום מגוריו. בזמן הביקור נשהה איתו במקומות הבילוי האהובים עליו כדי להכיר טוב יותר אותו ואת חייו. לדוגמא, אם מדובר בבן זוג שנסע לצורך לימודים בחול יהיה הביקור הזדמנות נפלאה להצטרף אליו למקום בו הוא לומד, להכיר את חבריו לספסל הלימודים או את המרצים החביבים עליו.

• נשמור מכל משמר את הזמנים המשותפים, בהם נתפנה מעבודה, מטלפונים, מעיסוקי שגרת החיים, חשבונות ותשלומים וננצל את הזמן לבילוי משותף, שקט ואיכותי.

ניהול קשר רחוק לאורך זמן

לכאורה קשר המבוסס על ריחוק פיסי דורש מאיתנו להתאפק, לסמוך ולהתגעגע. למי מאיתנו שיתמידו בקשר שכזה, תינתן הזכות להתבונן בקשר ובתגובות שלנו אליו ממרחק. שכן בכל קשר אנו נדרשים להתאפק בסיטואציות מסוימות, כמו קשרים בצבא, מחויבויות בעבודה וסיטואציות בהן אנו נדרשים לתת אמון בבן הזוג ולהצטייד בסבלנות עד שנוכל לראותו או לשמוע ממנו. לכן, קשר שישרוד את המרחק, עשוי להתחזק ולהפוך לקשר מיוחד ומהימן בהמשך הדרך. למי שמרגיש שהגעגועים מקשים עליו והמרחק גדול עליו, תמיד כדאי לפנות בגילוי לב לבן/בת הזוג ולשתף בתחושות ולבחון אם יש אפשרות לשינוי מקום המגורים לטובת הביחד.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
מזמינים וחוסכים