X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן צימר הזמן צימר הזמן לימוזינה הזמן לימוזינה הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה טיול רומנטי טיול רומנטי הזמן הופעה הזמן הופעה הזמן כרטיס הנחות הזמן כרטיס הנחות
X סגירה
 

זוגיות לכל החיים

להזדקן ביחד

לקראת האביב העומד בפתח וריח הרומנטיקה המגרה המרחף באוויר, החלטנו לבדוק הפעם איך משמרים את הרומנטיקה. כיצד גורמים לקסם להישאר, איך לא נותנים לשנים וליומיום לסדוק חריצים באהבה. ומי הטובים ביותר לענות על שאלות אלו?

יצאנו לתשאל את אלו שבצורת חייהם מצליחים להוכיח כי לאחר שנים רבות, החיים יחד יכולים רק להשתבח. כי רומנטיקה היא לא משהו ששמור לאוהבים טריים בלבד. פגשנו זוגות שנפגשו עוד בתיכון או בצבא, התחתנו וכיום לאחר עשרים, שלושים וארבעים שנים ויותר הם עדיין יחד, מאושרים ואוהבים. חזרנו עם מספר טיפים שבמידה ותשמרו עליהם, סיכוי גדול שתצליחו להישאר בצד החיובי של סטטיסטיקת הנישואים.
 

שומרים על הרומנטיקה גם אחרי שלושים שנות נישואים
שומרים על הרומנטיקה גם אחרי שלושים שנות נישואים

בילוי זמן ביחד:

הקפידו על מסגרת זמן מינימלית עליה אתם מתחייבים מול עצמכם לבלות האחד עם השני. אלו יכולות להיות שעות חטופות בצהרי היום, בימים בהם אתם יכולים להתפנות מהעבודה, או ערב קבוע בשבוע בו מגיעה הבייביסיטר לשמור על הילדים, כך שתוכלו לצאת לבלות. זו יכולה להיות חופשה שנתית ללא הילדים, או סופ"ש פעם בחודש. (והרי אם הייתם גרושים היו לכם כאלו פעמיים בחודש...) כך או כך, שיברו, גם אם בכח, את שגרת החיים בבילוי זמן משותף המוקדש להנאה ולרומנטיקה.

בילוי זמן פרטי: 

לעומת זאת, הקפידו גם על זמן בו כל אחד מכם מבלה בלי בן הזוג. עם חברים משלו, בעשיה הקרובה לליבו (חוג, לימודים, או כל דבר המפתח את עולמו הפנימי). אין כמו מעט הפרדה כדי לשמור על הרצון לקרבה מחד, ואין כמו קפיאה על השמרים וניוון אישי בכדי לחבל ברומנטיקה.

לוח תמונות למזכרת:

הציבו במקום נגיש ונראה לעין לוח שעם גדול, עליו תחברו תמונות מהרגעים היפים והרומנטים בחייכם. תמונות מימי ההכרות הראשונים שלכם, מאולם אירועים של חתונתכם, מתקופת הולדת הילדים, מחופשות בארץ ובעולם. כל אותם רגעים, שכאשר אתם מתבוננים בהם שוב ושוב מזכירים לכם באופן יומיומי, כמה אתם אוהבים, איזה רגעים מקסימים חלקתם ועודכם חולקים יחד וכמה חייכם שזורים זה בזו ומלאים בפרטים קטנים ומיוחדים שעושים אותם רק שלכם.

פתקי אהבה:

הרומנטיקה  פנים רבות לה. אחד מהם מתבטא במילה הכתובה. אין כמו פתק אוהב ואישי בכדי להוות תזכורת לאהבה ולשמש כנר לרומנטיקה. הקפידו להשאיר פה ושם פתקי תזכורת לאהבתכם. אלו יכולות להיות כמה מילים בנוסף לרשימת המכולת שביקשתם מאהובכם לקנות. או מילים של שיר שאתם מצטטים או ממציאים לבד ומשאירים על פתק ליד המיטה. בבוקר שבו אתם עוזבים את הבית מוקדם יותר, ואהובכם יתעורר ויראה פתק קטן עם מילות אהבה עליו - תשתנה ללא כל ספק כל התייחסותו לחיים במהלך אותו היום.

עיצוב וקישוט ימים מיוחדים:

ישנם ימים במהלך החיים אותם אנחנו רוצים להדגיש ולייחד משאר הימים. יום הנישואין, היום בו התנשקנו לראשונה, היום בו הוא הציע לך להתחתן...  אל לנו לעבור על ימים אלו ללא תזכורת ולו הקטנה ביותר. ציפי גלעד, המעצבת בגני אירועים חתונות ואירועים חגיגיים אחרים, מדגישה את השפעתו של המראה על ההרגשה: "לארוחת הערב הרגילה נוסיף פרחים על השולחן, מפיות צבעוניות ואולי קישוט מיוחד למרכז השולחן – אבנים בעלי משמעות סימבולית, המקיפים נר דולק וכמובן מוזיקה שמזכירה נשכחות ומרגשת. כל דבר שיבדיל את היום משאר ימות השבוע עוד לפני שתצאו לבלות...

טיפול ועזרה מבחוץ:

כל הזוגות כולם נעזרו, לפחות פעם אחת במהלך חייהם הזוגיים, באיש מקצוע, על מנת ללבן מחלוקות ויישר הדורים. לפעמים אנחנו לא יכולים לבד ואין כל בושה להיעזר במישהו מבחוץ בכדי שיזכיר לנו את הדרך והכיוון שבו אנו רוצים ללכת, בחיינו האישיים כמו באלו הזוגיים. לא לוותר – להיעזר.

לסיכום

נרצה לומר שהרומנטיקה כבר כאן. היא נמצאת, ונוכחת בחיינו כל הזמן, כל שעלינו לעשות הוא לזכור ולקטוף אותה ברגעים הנכונים. מטיפול זוגי שבא לפתוח קשרים שיצרנו בלי לשים לב, דרך חופשות זוגיות, ערבי יציאה ועד לפרטים הקטנים במהלך היום. פרח, כמה מילים, תמונה למזכרת, שיר מתנגן. זוהי לא עבודה אלא הנאה, שמחה ואהבה. כשאנו מקיפים את עצמנו באלה, אין לה לרומנטיקה שום סיבה ללכת למקום אחר.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר ארבע מאות חמישים ושש:
מזמינים וחוסכים