X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן צימר הזמן צימר הזמן לימוזינה הזמן לימוזינה הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה טיול רומנטי טיול רומנטי הזמן הופעה הזמן הופעה הזמן כרטיס הנחות הזמן כרטיס הנחות
X סגירה
 

להיות הורים ולהישאר רומנטיים

לדעת לשלב בין הורות לזוגיות

כמה עוד אפשר לצחוק על מה שקורה לזוגיות בעידן הילדים? מצד שני ברור שעדיף לצחוק מאשר לשמור את התסכול בבטן.  הרי כולנו יודעים כמה קשה לשמור על הזוגיות לצד השותפים הקטנים, שנמצאים תמיד בכל פינה ולרוב מושכים את מלוא תשומת הלב שלנו במעשיהם וברשימת הסידורים האינסופית הכרוכה בטיפול בהם. יש דרכים רבות לשמור על הגחלת הזוגית, אך לרוב אין לנו אפילו את הסובלנות או את הזמן לחשוב על דרכים ייחודיות ומתוחכמות מדי. מהם הסודות הפשוטים שיחזקו את הקשר הרומנטי ולא ישאבו את כוחותינו בדרך?

זוג הורים וילד קטן

אל תוותרי עלינו

בבסיס כל הגישה עומדת החלטה עיקשת שלא מוותרים! לא מוותרים על הביחד, על מה שיש רק בין שנינו. כדי לעמוד בהחלטה הזאת, צריך להחליט שכל אחד לא מוותר לעצמו. הרי כל-כך קל להיזרק למיטה בערב אחרי שהילדים נרדמו, במיוחד כשהילדים קטנים ודורשים מאיתנו טיפול והשגחה אינטנסיביים. רק כשאת מתלבשת בבגדים אלגנטיים, מתאפרת, יוצאת מהתור שקבעת לספרית ולהסרת שיער, את מרגישה שוב סקסית ונשית ועל התחושה הזאת – אל תוותרי! הקפידי על הופעה מושכת ונאה גם כשאת כביכול לבושה ב"סמרטוטים" של הבית,  גם בשבילו וגם בשבילך.

להיות ביחד, אפילו לזמן קצר

במקום לשבור את הראש ולחפש בנרות בייביסיטר לילדים – אפשר לשאול כל אחד מהם לאיזה חבר הוא היה מעוניין ללכת. גם שעתיים ביום שישי אחר הצהריים יאפשרו שיחה, כוס בירה ואפילו חיבוק ממושך עם בן הזוג. פרקי זמן קצרים יאפשרו לנו לפגוש את בן הזוג שלנו לבד, להיזכר איך מרגיש לנו להיות שוב בזוג ולפעול למען זמנים נוספים שכאלו. כדאי לפנות זמן ביומן השבועי לרגעים שכאלו. זמן כזה יכול לכלול מקלחת קצרה משותפת, מנוחה משותפת ללא הפרעות מיותרות (כן- פעם... היה דבר כזה, זוכרים?)

לפנות זמן לעצמנו

בדיוק כמו שנמצא זמן ביומן לחופשה המשפחתית שלנו, כך גם החופשה הרומנטית, הזוגית הבאה צריכה להיות באופק. לאחר שחזרנו מהחופשה הזוגית, ממש כשנחתנו מהטיסות והטעם עדיין טרי, כדאי לסמן את היעד הבא על הגלובוס וביומן. למי שמתקשה להיפרד מהילדים לזמן ארוך, לו בדיוק מומלץ להתחיל מיחידות זמן קצרות בנות שעה, שעתיים, שלוש שעות, אחה"צ אצל סבתא ובהדרגה להאריך את משך זמן הפרידה. כדאי לבדוק האם אנו יוזמים פרקי זמן איכות עם הפרטנר או נתונים רק לאירועים חיצוניים כמו אירוע משפחתי או חברתי. אפשר לקחת יום חופש משותף ולהחליט מה עושים בו.

מטרה משותפת

אחד מהקשיים שמביאים איתם החיים המשפחתיים הוא שלכל אחד מבני המשפחה יש את הבילוי המועדף עליו, את ההתמודדויות האישיות שלו, בעלך נהנה מרכיבה על אופניים בעוד שאת מוצאת את הבילוי הספורטיבי המועדף כהליכה. אפשר לשלב את הפעילויות ולנסות ליהנות מהפעילות של הפרטנר. כך תבלו יחד, תלמדו עוד אחד על השני וגם תתקדמו ב"מטלות האישיות". אפשר גם לקחת מטרה משותפת, תחום עניין כלשהו או תחום מתחומי העיסוק של ניהול הבית, ללמוד אותו יחד, לנסות לשפר את יעילות הבית בתחום הזה. כך למשל, אפשר לנסות לחסוך בקניות ולצאת לקניות יחד וליישם את מה שהבנתם יחד.

לא לשכוח

מערכת יחסים בינינו לבין הפרטנרים שלנו היא מערכת יחסים לא פחות חשובה מהמערכות יחסים שלנו עם הילדים , עם הבית ועם העבודה. גם כאן כדאי לשאול, לחבק ולהזכיר כמה הצד השני חשוב לנו וכמה אנחנו נמשכים אליו ולא לקחת את הדברים כמובן מאליו.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאה עשרים וארבע:
מזמינים וחוסכים