X
אנא בחר את גודל הפונט הרצוי:
הזמן מלון הזמן מלון הזמן צימר הזמן צימר הזמן לימוזינה הזמן לימוזינה הזמן רכב הזמן רכב הזמן טיסה הזמן טיסה טיול רומנטי טיול רומנטי הזמן הופעה הזמן הופעה הזמן כרטיס הנחות הזמן כרטיס הנחות
X סגירה
 

סופשבוע בברלין

לחוש את העיר מבפנים

ברלין, אחת מהבירות החשובות בעולם היום, ואולי התוססת שבהן, עיר של תרבות גבוהה, תרבות רחוב, תרבות שוליים והרבה התרחשות. מאז נפילת החומה לפני עשרים שנה עוברת ברלין שינויים בלתי פוסקים ומכילה מגוון גדול, קצוות חברתיים ואנושיים, חדש, ישן ומתחדש. קחו לכם סופשבוע בברלין ונסו לפקוד מוזיאונים חשובים ולעקוב אחר ההוראות והמידע העדכני שנמצא במדריך ברלין

הזמן כרטיסים מראש לאטרקציות בברלין ועקוף את התור >>

ברלינר דום ומגדל הטלוויזיה של ברלין
ברלינר דום ומגדל הטלוויזיה של ברלין

קחו לכם פסק זמן ברלינאי, לחוש את העיר, את הקצב והקסם שלה, בקצב דיווש באופניים, הליכה לאורך תעלה, שיטוט בפארק וכמובן ישיבה בבתי קפה.

ברלין על אופניים

ברלין היא עיר ענקית המתפרסת על שטח גדול. היא בנויה מרובעים שונים זה מזה, שעדין משמרים ההיסטורית של העיר החצויה למזרח ומערב. אבל למרות גודלה ופיזורה כמה משכונותיה המרכזיות קרובות דיין וניתן לשוטט ביניהן על אופניים כשמזג האויר נעים.

הכבישים רחבים והתנועה ידידותית למדוושים גם בדרכים מרכזיות. ואם רוצים ניתן לעלות עם האופניים גם לנסיעה בתחבורה ציבורית ולנוע כך בין שכונות מרוחקות.

שכונות קטנות לבילויים גדולים

בבית קפה אחד קטן בקרויצברג יושבת צעירה מהוגנת למראה השקועה בתרגול פסיכומטרי. בעוד היא בעניין הפסיכומטרי, מתנהלת לידה שיחה ערה בין שלושה צעירים במראה אנרכיסטי. בעלת בית הקפה, אישה ססגונית ממוצא תורכי, מתבוננת על כולם בשלווה. קרויצברג, שכונה במערב ברלין אשר גבלה בחומה, היא שכונה תוססת ומעניינת עם שלל בתי קפה ומוסדות קהילתיים מסקרנים, ביתם של מהגרים מתורכיה, הומואים ולסביות, אנרכיסטים ועוד.

קירות רבים בשכונה מקושטים בגרפיטי, ליד כל בית מגורים וחנות יש חניות לאופניים, לא תמצאו פה רשתות מסחריות בינלאומיות או בתי קפה מסחריים, כן תמצאו מגוון של מקומות אישיים, אנושיים, עם קהל מגוון. בחלקה הדרומי של השכונה זורמת תעלה המזמינה לטיול רגוע ומלבב, עם שלל אפשרויות לעצירה – על ספסל מול הנוף האנושי והפיזי, באחת משלל המסעדות, בגלידריה משובחת או לשיטוט בשוק התורכי המתקיים שם בימי שישי.

פרנצלאורברג היתה שכונה ישנה ומוזנחת במזרח העיר, והראשונה להתגלות על ידי אמנים, צעירים ובעלי חוש למציאות. כיום זוהי שכונה מקסימה ומטופחת, בורגנית מעט, ששיעור הילודה בה הוא מהגבוהים באירופה. פרט לבתי קפה נעימים ופארקים קטנים תמצאו בה סטודיואים, גלריות ובוטיקים מקוריים משלל סוגים. אפשר ללכת ברגל או לרכב על אופניים, להתבלבל ברחובות, לשוטט ולהנות מכל רגע.

מיטה, הלב התיירותי של העיר, עם פרויקטים ארכיטקטוניים מפוארים, מוזיאונים חשובים, שדרות רחבות וחנויות פאר. זוהי השכונה הממחישה עיר מהוגנת ומאורגנת. גם שם יש במה לשטוף את העין ולהתפעל מהקצב של העיר המתחדשת.

פארקים

סופשבוע אמרנו, נכון? זה זמן לרגיעה ושיטוט נינוח. לברוח מהמולת העיר אל הפארק, מרחב שיש בו שלווה של טבע ועדיין מתקיימת בו גם התרחשות עירונית. בברלין כמה פרקים גדולים בתוך העיר, הגדול והמרכזי שבהם הוא הטירגארטן. משפחות בפיקניק, זוגות אוהבים, אנשים תופסים שמש (גם בעירום), עצים, פרחים, פינות חמד, שבילים להליכה ושבילים לאופניים ובסופי שבוע גם שוק פישפשים גדול.

זהו השוק המרכזי אך לא היחיד. שוק פישפשים נוסף, ציורי וססגוני נמצא בבוקסהאגנרפלץ. ההסטוריה החומרית והאנושית של העיר מתגלה שם במרכולתם המסקרנת של הצעירים, הזקנים, המיושנים והמעודכנים המציעים סחורות למכירה.

חיי לילה

ברלין היא גם עיר של חיי לילה תוססים, מיטב הקונצרטים של מוזיקה קלסית מחד ומיטב מוזיקת המועדונים מאידך. גם חיי הלילה משתנים בין השכונות השונות וכל איזור יציע אוירת בילוי מעט אחרת. בקרויצברג מועדונים של הקהילה הגאה, בפרנצלאורברג ברים מלאי אוירה, במיטה ברים ומועדונים מודרנים ומסוגננים וזה רק על קצה המזלג. מידע מורחב על חיי הלילה של ברלין תמצאו פה.

ברלין. בין הפארק לתעלה, בין שוק תורכי לשוק פשפשים, בין ארכיטקטורה אורבנית לנוף אנושי תוסס – אי אפשר שלא להתפעל מהעיר הזו.

 

כתבות שאולי יעניינו אותך


המלצות ותגובות
כותרת:
שם:
תוכן:
אנא הזן את המספר מאתיים חמישים ושתיים:
מידע
מזמינים וחוסכים